Bize Ulaşın TR | EN

MUSTAFA HİLMİ TOPÇUOĞLU

Mustafa Hilmi Topçuoğlu 1915 yılında dünyaya geldi. 12-13 yaşlarında çırak olarak iş hayatına atıldı. Cumhuriyetin ilk yıllarında motorlu taşıtların rağbet görmeye başlamasını fırsata çevirerek 16 yaşında ağabeyi ile muavin olarak nakliyecilik işinde çalışmaya başladı. Mustafa Hilmi Topçuoğlu buradan edindiği tecrübe ile 1941 yılında akaryakıt ve otomotiv yedek parça sektörüne girer ve zaman içerisinde bu işi büyüterek Fiat bayiliğini alır.


1968 yılında aramızdan ayrılan Mustafa Hilmi Topçuoğlu geriye dürüst, sözüne sadık ve güvenilir bir nesil bırakarak, ailenin en büyük değeri olan "dürüstlük en büyük sermayedir" anlayışını yaşatmıştır.
M.NACİ TOPÇUOĞLU

Naci Topçuoğlu 1941 yılında dünyaya geldi.Gaziantep Ticaret Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite öğrenimini Ankara Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesinde tamamladı. 1967 yılında ailesi ile kurduğu Topçuoğlu otomotiv ile Fiat Traktör, Kamyon ve Otobüs ile yedek parça satıcılığı yaptı.

Ülkenin kalkınması için üretim şart anlayışını benimseyerek, Gülsan ile 3000 m2 alanda üretime başlamanın öncülerinden oldu.


"Bir işyerinin başarısının temelinde çalışanları vardır" anlayışı ile örnek bir lider olarak iş hayatına devam etti. Gülsan A.Ş. ve Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi.


Naci Topçuoğlu kurucu üyeliğini yaptığı Gaziantep Sanayi Odasında 10 yıl boyunca Meclis Başkanlığı görevi yaparak şehrin sanayisinin gelişmesinde büyük rol aldı. Ayrıca Gaziantepspor'da Asbaşkanlık yaparak şehrin spor dalında gelişmesine katkı sağladı.


Hayırsever iş adamlığı ile bilinen Naci Topçuoğlu ara eleman yetiştirmenin önemi ve bilincinde biri olarak, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde, Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulunu yaptırarak, gençlerin eğitimine destekte bulundu. 2008 yılında aramızdan ayrıldığında geriye spordan eğitime bir çok alanda iz bıraktı.