Bize Ulaşın TR | EN
1934

İlk Adımlar

Mustafa Hilmi Topçuoğlu, nakliye şirketi kurarak iş hayatına atıldı. Nakliye işi sayesinde şehrin ihtiyacını gören Mustafa Hilmi Topçuoğlu, Kilis'de otomotiv yedek parça ve akaryakıt satışına başladı.

1971

Fiat, Gaziantep'de

Ulaşıma olan talebi gören Topçuoğlu ailesi önce Gaziantep'de yedek parça dükkanı kurarak, daha sonrada Fiat bayiliği açarak bölgenin ihtiyacını karşıladı.

1978

Ülkenin kalkınması için üretim şart!

Ali, Naci ve Vedat Topçuoğlu ülkenin kalkınması için ticaretin yeterli olmadığını ön görerek, üretime katılıp ailelerin ve ülkenin kalkınmasına destek olmak için 3000m2 alanda 40 kişilik ekip ile Gülsan Sentetik ile üretim hayatına başladı.

1982

PP Torba yatırımı

PP Torba üreten işletmemiz 1982'de üretime başladı ve o günden bu yana Dünya'da ve Türkiye'de ilklere imza attı.

1993

Halı İpi İşletmesi ile büyüyoruz

Çuval'da kazandıkları tecrübeyi farklı bir sektöre taşımak isteyen Gülsan, Halı İpi (BCF) üretim tesisi kurdu. Türkiye'de ilki yaparak, PP halı ipi üretimine başladı.

1999

Gül Enerji

Anadolu'da ki ilk otoproduktör enerji santralini devreye alarak Enerji sektöründe faaliyete başladı.

2003

Dokusuz Kumaş : Spunbond

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak Dünya standartlarında üretim yapan Gülsan, bu deneyim ve tecrübelerini Dokusuz Kumaş olan Spunbond yatırımına taşıyarak Hijyen sektörüne adımını attı.

2009

Tek Çatı: Gülsan Holding

İlk adımlarını 1934 yılında atan ve günümüze büyüyerek devam eden Gülsan, Holding çatısı altında bir araya geldi.

2010

Hijyenik Film Üretimi

Türkiyede ilk Avrupa'da sayılı olan 10 renk baskı kabiliyeti ile hijyenik ve medikal sektörde Film üretmek için yatırım yapıldı ve 2011'de üretime başladı.

2011

İSO ilk 100

İlkleri ve ilkeleri öncü olan Gülsan, 2011 yılında İSO(İstanbul Sanayi Odası) 500 büyük sanayi kuruluşları listesinde ilk 100'e girdi.

2012

Kaşmir Yapı: Yaşam alanları yaratıyoruz

Tekstil ve Enerji sektöründe faaliyet gösteren Gülsan Holding, Kaşmir Yapı ile Ankara'da başladığı konut projeleri ile inşaat sektörüne girerek yeni yaşam alanlarını tasarladı.

2014

Gülsan Egypt ile Dünya Şirketi

2003'de kurulan Spunbond üretimi ile pazara yön veren Gülsan Holding Spunbond alanındaki diğer yatırımını Gülsan Egypt olarak Mısır'a yaptı.

2017

Gül Enerji

Tokat'da toplamda 117 MW kapasiteye sahip, Almus ve Köklüce Hidroelektrik santrallerini bünyesine katarak, Türkiye'nin enerji üretimine katkı sağladı.

2019

MAV Elyaf

Gülsan, hijyen ve medikal sektörüne Spunbond üretimi için, Tekirdağ'a bağlı Çorlu ilçesinde MAV Elyaf ile üretime başladı.