Bize Ulaşın TR | EN

Sentetik İplikler

Suni Çim İpliği

Avrupa’nın gelişmiş teknoloji ve makine parkuru ile monofilament suni çim ipliği üretimine de 2010 yılında başlayan Gülsan, uzun yıllara dayanan iplik üretim tecrübesiyle, müşteri hizmeti ve kalite anlayışıyla kısa zamanda sektöründe aranan en önemli suni çim iplik tesislerinden biri haline gelmiştir.

Gülsan, ürün kalitesini FİFA Sertifikaları alan sahalar için ürettiği ipliklerle kanıtlamıştır.

PE ve PP olarak üretilen Monofilament iplikler, textüreli, spiral sarımlı, bükümlü çeşitleri bulunmaktadır. 4,6,8,10,12 Filamentlerde ve 3.800 – 17.000 Dtex aralığında çeşitli plaka seçenekleri ve renklerde farklı spesifikasyonlarda üretilmektedir.

Monofilament iplikler, spor sahaları ve peyzaj uygulamaları için üretilmekte olup FIFA tarafından onaylı Avrupa laboratuvarları tarafından geçerli sertifikalar verilmiştir.

PP CF İplik

1983 yılında kurulan PP CF iplik tesisimizde 1.000’e yakın renk çeşitliliği ve 300-5.000 denye arasında üretilmektedir.

PP CF İplikler, torbanın hem taban hem de ağız dikişinde dikiş ipi olarak kullanıldığı gibi tekstil sektöründe de mono color renk çeşitliliği ile döşeme kumaşlarında ve yatak yüzlerinde de kullanılmaktadır.

Ürün çeşitlerimiz;

Puntalı

Bükümlü

Çift Kat Bükümlü

Sentetik jüt İpliği

Gülsan, dokuma halının atkısında kullanılan Jüt ipinin yerine sentetik jut ipi üretimini 2005 yılından itibaren yapmaktadır. Bu ip ile üretilen halılar, %100 PP olduğundan, geri dönüşüm tesislerinde işlenerek tekrar kazandırılmaktadır.

1.000,1.800,2.200,3.500,4.500,5.400,8.000 denye olmak üzere farklı kalitelerde üretilmektedir.

Tarım İpi

Gülsan'nın Tarım ipindeki aranılan markası olan GÜLİP, %100 PP den fibrilize edilerek ve 5.000-100.000 denye arasında üretilmekte olup yüksek mukavemetli ve güneşe dayanıklıdır.

Gülip, farklı özelliklerde üretilip hem tarım hem de ambalaj sektörlerinde kullanılmaktadır. İstenilen denye ve renkte üretilebilmektedir.

Kullanım Alanları;

Saman Balyası yapımında, çuval ağzı dikiminde, bağlarda, seralarda, paketlemede, vb., yerlerde kullanılmaktadır.

Ürün çeşitlerimiz;

Balya İpi

Büyük Balya İpi

Sera İpi

Çuval Ağız Dikiş İpi

Biçer Bağlar İpi

Ambalaj İpi

Domates İpi